Jdi na obsah Jdi na menu
 


19/09/11 první tři dny na cestě

Tak jsme opravdu tady, v tý Americe. Už třetí den projíždíme Rocky Mountains, nechce se nám odtud  - hory jsou to úžasné, dalo by se tu pobýt ne tři dny, ale celé tři týdny… Právě jsme překonali poslední z pasů – 10640 stop, skoro 3500 m vysoko… - a klesáme dolů, do civilizace, do městečka Durango, kde se někde připojíme na web a pošleme obrázky a pár těchto řádků k nim. S malým zpožděním možná, pro netrpělivé z Vás, za což se trošku omlouváme.

Vše zatím probíhá podle plánu, který jsme si vymysleli – z Denveru pod Skalistými horami do San Francisca. Vozidlo “R.V.“ APOLLO, které nám slouží k přepravě i k bydlení, vaření, prostě životu, je ještě delší, než jsme se domnívali – 31 stop (9,5m). Šoféři se s ním už docela sehráli, průměrně jedeme do této chvíle tak kolem 80km/hod. a máme najeto něco přes  640 km  z těch 3500 plánovaných. Dosavadní kilometry ale byly hodně horské – všechny pasy ve výšce hodně přes 3000 m n.m. (Denver  leží v cca 1600 m n.m.) Těch přejezdů přes pasy byla celá řada, dosavadní výškový profil  cesty je hodně zajímavý! i ta obě úžasná nocležiště byla ve výškách kolem 3000 m (zejména to druhé – viz poslední ze seriálu fotek. No a jinak se učíme bydlet v tom americkém bydlíku – to je a bude zážitek  na samostatné vyprávění. Něco můžete odečíst z cestovních fotek, jistě nabídneme i fotky pobytové (třeba ranní vstávání :-)

Počasí nabídlo i sníh, i déšť (první den cesty), od včerejšího rána jedeme na slunce.

Všechny Vás zdravíme, pokusíme se nachystat další zprávu tak za 2-3 dny. Bude obsahovat i fotky z dnešní dopolední návštěvy městečka SILVERTON (9318 stop n.m. – 3050 m n.m.), odkud jsme odjeli před hodinou – tam na nás dýchla americká historie, jak ji známe z filmových westernů…  Vůbec platí, že tu Ameriku objevujeme – pomalu jako Kolombus…

Za všechny zdraví

Ota

 

 

Náhledy fotografií ze složky 19/09/11 první tři dny na cestě

Komentáře

Přehled komentářů

Závidíme a přejeme

(Šárka a Naďa, 21. 9. 2011 13:25)

Je to úžasné (a úžasně se to čte ), fotky super.

Jsme paf....

(Lukas, 21. 9. 2011 9:12)

Kurňa, děcka, to vypadá na super expedici.... Držíme palce, 4M