Jdi na obsah Jdi na menu
 


04/10/11 Grand Canyon

Grand Canyon - jeden z cílů naší cesty. Původní plán byl dojet na severní hranu (North Rim) a dvoudenním trekem slézt na dno kaňonu a pak zase nazpět. Trochu nás znejistělo to, že se nepodařilo do kempu udělat rezervaci, protože nelze pro RV nad 25 stop (to naše má stop 31), ale nakonec jsme na žádná podobná omezení nenaraziuli a dokonce se nám podařilo se ubytovat v kempu přímo na hraně kaňony, který již od vjezdu do rezervace inzerovali, jako totálně plný.

Večer něco písní u kytary, ráno kontakt se sousedy, kteří se zajímali, zda ten zpěv šel od nás. Po opartném přiznání, že ano (nevěděli jsme, zda nám nevynadají za rušení nočního klidu), paní pravila, že to bylo jako zpěvy andělské a že si přála. aby to nikdy neskončilo. Jsou ti američané citlivé publikum ...

Ráno jsme vzdali plán jít na dva dny - část výpravy se na to necítila, druhá část neměla backcountry permit, který se nám nepodařilo operativně zajistit. Aspoň trek do poloviny výšky kaňonu a zase zpět, výškový přenížení 700 m dolů a zase nahoru nám dalo docela zabrat. Po cestě jsme potkali George Vargu co dobrovolného strážce parku, původem maďar, pohovořili jsme, milé setkání.

A protože ze severní strany je kaňon přece jenom trochu vzdálen, rozhodli jsme, že dojedeme ještě na stranu jižní. Stalo se, vše jsme viděli, bouřka nás vyhnala a pak stále dál pro route 66 směrem na Las Vegas.

Dojmy veliké, Grand Canyon je opět jedna z věcí, které se nedá vyfotografovat, to se musí vidět.

Zapsáno v kavárně v Cambrii u vypitého kafe, jedeme na sever - San Francisco náš cíl

Dnes jsme spali v kempu na pobřeží, správce kempu se jmenoval Vancura a měl dědečka Čecha.

Ondřej

 

Náhledy fotografií ze složky 04/10/11 Grand Canyon

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář