Jdi na obsah Jdi na menu
 


05/10/11 Las Vegas

Las Vegas.... nám dalo opravdu zabrat. Bohužel: vzhledem k krátkosti pobytu se nepodařilo uskutečnit původní hazardní záměry pánů, což zásadním způsobem  ovlivnilo hodnocení dam. Vzhledem k zásadně rozdílným názorům na toto město je zpráva o něm pojata jako samostatné krátké výpovědi jednotlivých účastníků  výpravy. Každý měl na hodnocení k dispozici čtyři věty.

Ota: Čtyři hodiny v tomto městě, v čase po nedělním poledni, fakt stačí. – Herny, kasína… jejich množství (!) fakt šok, stejně jako podoba centra města – vodkuď jsou všici tï lidi, co cpou dolary do her a automatů? – Koncert Eltona Johna v Ceasare Palace za 500 doláčů za lupeň, to ne. Na Barbaru Straisand, to jo, ale ta nebyla na programu – tak třeba příště, to vezmem´ i nějakej peníz navíc a ´dem na to. – Ovšem! Zlatým hřebem pro mě bylo řízení té naší americké káry při okružní jízdě centrem Las Vegas v nedělní odpoledne, navigované Ondřejem.

Jirka: Las Vegas se mi líbí. – Míra nevkusu a kýče nebyla vyšší, než na kterou jsem byl připraven. – Na druhé straně je to město, kde je spousta života, nápadů, příležitostí, kultury různé úrovně, takže je z čeho si vybrat. – I když bych sem na dovolenou asi na dva týdny nejel, tak rozhodně stojí za to pár dnů v tom městě strávit. 

Ondra: Mám rád matějské pouti – moc jsem si to v Las Vegas na matějské pouti užil. Američané jsou dokonalí v tom, jak si dokážou vytvořit a užít iluzi. To se v Evropě moc neumí – jsme spíš skeptičtí a opatrní. Do Las Vegas se zase rád někdy vrátím.

Johanka: Do města jsem se těšila, přesto, že jsem věděla, že mě čeká zřejmě velké bláznovství. Nemýlila jsem se. Tisíce lidí, kteří každou čtvrt hodinu přilétají na letiště uprostřed města, proudí jako záplava ulicemi, nechávají se vcucnout tisíce lákadly, myslím, že hlavně proto sem přiletěli. Sama jsem si uvědomila, že stačí málo a stala bych se součástí města. Jen ta kasína mě nezajímají. Ale celkový pohled na střed vším možným přeplácaného města je fascinující. Každý si může vybrat a dělat si co chce. Líbilo se mi tam, považovala jsem to za velkou hru, jakési dětské hřiště pro dospělé.

Kačka: Las Vegas mi přišlo jako velká matějská pouť pro bláznivé Američany.  – Víc už k tomu nemám co říct. Byla jsem ráda, že jedu pryč.      

Hanka: Já su z Las Vegas zmatená – Včera jsem si myslela, že je to velký lidský průser – Poté, co jsem prošla školením pánskými odborníky, členy této výpravy, jsme mírně přehodnotila svůj původní názor, a jsem stále z Lasu Vegasu zmatená. – Hledám sponzora, který mi odfinancuje další cestu, abych byla zmatená méně.

 

… tématu tohoto města a života v něm a naším dalším plánům a záměrům v L.V. při příští jeho návštěvě byl věnován samostatný mírně bouřlivý noční seminář uvnitř vozu – viz doprovodné fotografie (snad .zase příště)

 

Ota

 

Náhledy fotografií ze složky 05/10/11 Las Vegas

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář